Ansip: ma oleks praeguse kõikidele mõeldud lastetoetuse üldse kaotanud

Peaminister Andrus Ansip kaitses plaani tõsta lastetoetust vaid tõeliselt abi vajajatel, samuti valitsuse otsust lükata tagasi Keskerakonna eelnõu, mis laiendanuks matusetotuste saajate ringi.
vanaema, 14:05, 14. juuni 2012
Kas teiega on midagi tösist juhtunud ?
ansipile, 14:16, 14. juuni 2012
mida te susserdate? Ütelge otse, et lastetoetust ei saa enam mitte keegi! Ainult need saavad, kes toimetulekutoetust saavad.
miks-, 14:16, 14. juuni 2012
sa loll Ansip ise raiskad riigi raha,tappa annaks sulle värdjas.
kurb, 14:19, 14. juuni 2012
lastelt võtame kõik toetused ära, aga kreekat ja hispaaniat abistame suuremeelselt? kas midagi ei ole riigis paigast ära????
naine, 14:21, 14. juuni 2012
elan lõuna-eestis, käime mõlemad mehega tööl ja kahe peale kokku teenime natuke üle 600 € kuus.
peres on 2 last. kui maksud ära maksta, siis jääb raha paar korda süüa ka osta.
missuguse mõõdupuu järgi määratletakse, et kes on toetust vajav laps???
liberaal?, 14:24, 14. juuni 2012
Kas Ansip on tõesti liberaal?
..., 14:25, 14. juuni 2012
Ei no ausõna. Vot enam ei ole mul sõnu. Olen siiamaani olnud reformierakonna valija ja seda lihtsalt selle tõttu,et ükski teine erakond samuti ei sümpatiseerinud. AGA nüüd on sellega ka kõik. Reforme enam ei vali,ei iial. Selline saast ja idootsus on siin riigis kokku keeratud ja ausaltõeldes see nahhaalsus ja ülbus millega inimestesse suhtutakse on ebareaalne.
EESTI INIMENE TALLATAKSE PORRI JA AETAKSE MAALT VÄLJA, et saaks tuua sisse immigrandid odavat lobitööd tegema.
Varsti saame omalgi asjad ja paberid aetud abikaasaga ja saab eesti tolmu jalgelt pühkida ning hakata elama elamisväärset elu saadest tööle väärilist palka. Eestisse ei kavatse enam kunagi tagasi elama tulla. Elagu Eesti.
Ansip on julm, kes, 14:26, 14. juuni 2012
hävitab oma rahvast. Õudne ihnuskoi olevat see mees sugulaste juttude põhjal
Ja kes sul on keelanud?, 14:27, 14. juuni 2012
Oled ju võimul!
Alar, 14:28, 14. juuni 2012
Ühe asjaga olen ma nõus - Milleks maksta toetust rikastele? Paljudes peredes juuakse toetus lihtsalt maha. Paljudel on raha nii palju, et nad ei märkagi toetust.
Toetus on mõeldud ikkagi abivajajatele! Toetus ei ole lisatasu lapse pealt. Ei maksa segamini ajada toetust ja preemiat! Mõistan Ansipit täielikult.
ansip, 14:28, 14. juuni 2012
Aga äkki kaotaks valitsusel ka mõned toetused ja lisatasud palgad teil ju nagunii suured :D
TRIX, 14:29, 14. juuni 2012
Minu arust oleks see ka m6istlik. Ei teeni palju aga see 19 euri on nii väike summa et v6iks sama hästi t6esti olemata olla. Ja neile, kes vajavad saaks siis ju rohkem maksta.
Alar veel, 14:31, 14. juuni 2012
Palju hirmsama mõtte käis välja Nestor(SDE), kes tahtis oma valimisloosungis ära võtta invaliidide puude- ehk ravimitoetuse. See oli juba invaliididele ja raskelt haigetele ELUOHTLIK!
aa, 14:33, 14. juuni 2012
Minu teada saab ka praegu loobuda lastetoetusest. Keegi võiks uurida paljud riigikogu liikmetest, kellel lapsed on, seda teinud on. Väidetavalt nende palga juures ju seda vaja ei lähe või õigemini see on lennukilt raha külvamine. Kuigi arvan, et enamus ei tee loobumisavaldust, kui on võimalik saada.
hurraa, 14:35, 14. juuni 2012
Tubli mees! Pane nüüd Hispaaniale ilusasti 200,000,000€ teele ja hoia parem käsi kulpilöömiseks valmis.
Kersti, 14:37, 14. juuni 2012
Ikkagi ma ei saa aru, mis alusel hakatakse inimesi rikasteks ja vaesteks jagama? Eelpool kommenteerinud NAINE, kas tema pere on siis rikas kui on ainult 2 last? Nad tulevad vast vaevu ots otsaga kokku ja jäävadki virelema....Tean peret, kus on 7 last. Alalõpmata tuuakse neile riideid jm sotsabi.Lapsed jooksevad ikka tatised ja räpased ringi. Vanemad sõidavad uhke liisitud autoga, ema on üldse kodune (No niisuguse karja juurest on muidugi raske ka tööl käia), peres on viasat, arvuti, nõudepesumasin jm hüved...Kas see pere on siis vaene?
Ja näiteks teine pere, kus on 2 last, ema töötab müüjana, isa üritab oma firmat kuidagiviisi vee peal hoida, pidevas rahahädas on nad pärast igasugu maksude maksmist....laps ei saanud ekskursioonile, sest raha ei olnud selle jaoks...Küsimus, kas see pere on siis rikas?
martin, 14:38, 14. juuni 2012
Kulla ansip kui see oleks minu teha siis ma kaotaks sind ennast riigikogust ära sellise jutu peale...
Exel, 14:38, 14. juuni 2012
Ansipi sõnad:"Riik ei ole nii rikas! Kust see raha tuleb? Õpetajate palkadest? Lastetoetustest?"
Krd-i raibe, aga millisest august me garanteerime Kreeka, Hispaania, Itaalia pankade ämbreid?????
See auk ongi õpetajad, päästjad jne!
Sa kloun, ela 500 euriga 1 aasta ja siis säutsu koos oma presidendiga edasi!!!
Nestror veel sotsiaaldemokraat, 14:39, 14. juuni 2012
Kõik need üleval tegutsejad on riigi ja eestlaste suured vaenlased, peaasi,et endale suured sissetulekud.
Ansipile, 14:40, 14. juuni 2012
Aga mina ja enamus Eesti rahvast kaotaks üksnes Eesti rikkuritele makstava ja paljude poolt skeemitatava supervanemahüvitise, mis küündib 36000.- EEK-ni. Kui kõrgeim vanemahüvitise määr oleks 10000.- kuni 15000.- EEK e. ligilähedaselt Eesti keskmine palk, saaks ülejäänud raha arvelt tõsta märgatavalt igakuiseid lastetoetusi, mis oleks suureks abiks kõikidele Eesti lastele. Praegu makstakse superhüvitisi vanematele, kes seda tregelikult kõige vähem vajavad.
Tavaline 19.- eur. lastetoetus kuus on tegelikult niivõrd väike summa, et selle diferentseerimisest pole kasu mitte kellelgi. Mõni euro lapse kohta kuus rohkem või vähem ei muuda üleüldist vaesust ega pane naisi rohkem sünnitama. Eesti peredel on vaja kindlustunnet, et pärast vanemahüvitise lõppemist ei jäetaks peresid ja lapsi nö. ilma hooleks (miinimumpalk, mis ei taga toimetulekut, lasteaiakohtade puudus, koolide kaotamine maal, ranitsatoetuse puudumine, mis varemalt aitas üle suurematest rahalistest raskustest kooliaasta alguses, TASULISED huviringid jne.,jne.)
arvan niimoodi, et, 14:41, 14. juuni 2012
solidaarsuse tunnusmärk on kärpida ka riigiaparaadi arvelt ja miks mitte lausa kaks kolmandikku - kuluhüvitised, eripenisonid; väikesem emapalk - näiteks mitte üle 1500€ kuus Eestis jne. See on kärpimine, mitte nii, et valimisplakatid maksab rahvas ning kogu riigiaparaadi ülalpidamise täies mahus samuti nn. rahvas. Siis peaks maksma kinni presidendikantselei poolt tellitud uuringud-monitooringud presidendi maine väljaselgitamiseks jne; reklaamplakatid jne. peale kantseleitöötajate ülalpidamise. Siis peaks kinni maksma mingi x-maailmavaate levitamise jne. Eeskätt tuleb teada, mis on solidaarsus ja mida tähendab oma rahvaga arvestamine, oma rahva jätkusuutlikkus, keele ja kultuuri säilitamine. Kui need punktid täidetud, siis räägitagu säästlikkusest.
naine, 14:41, 14. juuni 2012
Tundub nagu vajanuks mõni rohkem matmist, kui mõni teine...Selge, et rikas matab ja katab. Vahel ka ei ole nii...Aga kõik tahavad toidetud ja maetud saada! Või on see palju nõutud: Euroopa riigis anno 2012?
Ansip jagab, võtab ja annab. Kahe sõrme vahel annab, kahe käega võtab, jagab ja kamandab. Nii ikka asjad ei käi või vähemalt: ei pea käima!! Valitsus ei ole monoloonge, ametkond on tervik- kõige lihtsamalt väljendudes.
Me ei pea ennast võrdlema kõige nõrgema majandusega maadega- Bulgaaria, Kreeka, Tsehhi. Ehk hoopis Soome või Rootsiga, kus on toetussumma vastavalt 200 ja 300 eurot. Ei ole vaja tuua algelist võrdlust a la me oleme vähem aega iseseisvad jolnud ja seega pole vastavalt sama suurt ressurssi. See võrdlus poleks inimlik.
Ei ole seda meelt, et riik peab toitma, katma ja matma oma alamad. Aga olen seda meelt, et riik peab neist lugu pidama, hoolima ja suutma vastutadada. Kas seda on tõesti nii palju?
sa , 14:43, 14. juuni 2012
kaota ennast nüüd koos valitsusega siit minema.
lapsevanem, 14:44, 14. juuni 2012
Pered, kes saavad ilma lapsetoetuseta hakkama, palun jätke see taotlemata(jätke taotlused pensioniametile esitamata) ning summad jäävad riigile alles. Milleks süüdistada süsteemi kui võite ise midagi muuta. Pole veel kuulnud, et ükski rikas lapsevanem oleks nii käitunud, kui on siis lugupidamine.
väga õige,täiesti nõus!, 14:46, 14. juuni 2012
lastetoetus pole tõesti midagi,mida ilmtingimata iga pere peaks saama.
üldse sotsiaaltoetused peaksid ikka konkreetse isiku vajaduste järgi käima.
ja meid ongi igati õiglane läti-leeduga võrrelda,mitte soome ega shveitsiga.
nii et kõik on korras.
naisele vastuseks, 14:46, 14. juuni 2012
Ma elan koos vanematega, käin koolis. Isa koondati hästi tasustatavalt töölt juba paar aastat tagasi ja otsib tööd, kuid lihtsalt ei saa tööle. Ema on ainuke, kes tööl käib. Isegi mina ei saa suveks tööle, sest lihtsalt ei võeta ja ei taheta. Ema teenib miinimumpalga mis on jah kuskil 290€ aga sellest saab reaalselt kätte umbes 250€. Iga kuu maksame telefoniarvet... Vesi, elekter... Hing on sees aga elust pole mitte mingisugust rõõmu, sest me ei saa endale midagi lubada. Ja siis räägitakse, et eesti inimesed elavad hästi... Ma olen noor ja ausalt öeldes meie riigis pettunud. Okei, äkki on asjas süüdi masu aga... Mnjah. Aitame teisi aga millist elu peavad elama oma riigi kodanikud? Inimesed, kes maksude maksmisega riiki üleval hoiavad? Enne võiks oma riigi rahva heaolu kindlustada, kui aitame teisi... Miks on Eesti riigil vajadus pugeda Euroopa ees? 200 miljonit eurot. Sellega teeks oma riigis nii palju asju ära aga ei...
naine, 14:47, 14. juuni 2012
Tundub nagu vajanuks mõni rohkem matmist, kui mõni teine...Selge, et rikas matab ja katab. Vahel ka ei ole nii...Aga kõik tahavad toidetud ja maetud saada! Või on see palju nõutud: Euroopa riigis anno 2012?
Ansip jagab, võtab ja annab. Kahe sõrme vahel annab, kahe käega võtab, jagab ja kamandab. Nii ikka asjad ei käi või vähemalt: ei pea käima!! Valitsus ei ole monoloonge, ametkond on tervik- kõige lihtsamalt väljendudes.
Me ei pea ennast võrdlema kõige nõrgema majandusega maadega- Bulgaaria, Kreeka, Tsehhi. Ehk hoopis Soome või Rootsiga, kus on toetussumma vastavalt 200 ja 300 eurot. Ei ole vaja tuua algelist võrdlust a la me oleme vähem aega iseseisvad jolnud ja seega pole vastavalt sama suurt ressurssi. See võrdlus poleks inimlik.
Ei ole seda meelt, et riik peab toitma, katma ja matma oma alamad. Aga olen seda meelt, et riik peab neist lugu pidama, hoolima ja suutma vastutadada. Kas seda on tõesti nii palju?
Indrek2, 14:49, 14. juuni 2012
No kui ma midagi ära kaotaks siis oleks selleks see seltskond seal Toompeal... koer ka ei uluks.
n, 14:50, 14. juuni 2012
teen ettepaneku lastetoetust ainult maksta riigikogulastele ja kõigile ärikatele, kes oma töölisi veega alla lasevad..nad ju kõige vaesemad,kes ausateega end elatada ei suuda vaid elavad oma töötaja kulul enamus . Kahju,et ise seal ei ela juba pikemat aega ja lapsed ka suured,kannaksin iga kuu peaministrile oma lasteraha saab temagi oma pisi palga juures lastelastele banaani osta.Ehitati ikka kallis sigala eesi mida terve riigirahvas ei jõua ära nuumata.
Rahvas, 14:52, 14. juuni 2012
sooviks pigem kaotada erakondadele mõeldud eraldised (dasada, masad, riigieelarve maksed erakondadele) parteidele. Aga seda häält toompea kurdid kõrvad ei kuule. Eranditult, nii koalitsioon kui ka opositsioon.
Lastelt, vanuritelt, haigetelt võtaks mõnuga.
Kommenteeri
Olen tutvunud reeglitega ja võtan vastutuse oma sõnade eest

Ameeriklasest selgeltnägija lubab mõrvari tabamisele kaasa aidata (58)

"Ma siin käin ja ajan oma igapäevast rada." (25)

"Kevadtorm" ehk Naised koos meestega sõjamängus (19)

Naaber: meie perearsti tappis tema kasupoeg! (22)

Pandimaja röövijad sidusid kinni ühe teenindaja, teist ähvardasid kirvega (6)

Õhutõrje jälgis maa-ameti lennukit (12)

"Haual vedeles vaagnaluu, küljes aluspükste räbal..." (41)

Riigikogulane käib ministeeriumiga kohut (17)

Valitsus kinnitab: piirileppega ei anna Eesti Venemaale mingeid merealasid (21)

Ametikoha kaotamisega säästaks riik aastas miljoneid eurosid (205)

Erika Salumäe on Hispaanias pahaste üürnikega kimpus (29)

Parkimishuligaanist abilinnapea Eha Võrk: mul on häbi (110)

Kurdid ratturid surnuks sõitnud mees pääseb vanglast enne tähtaega (88)

LUGEJA ARVAB: kas politsei pidanuks "Gumball 3000" kihutajaid säästma? (40)

Eesti korvpallikoondise endine peatreener päästis mehe põlevast autost (7)

Pank andis liisingu olematu auto jaoks, heauskne ostja jääb koduta (26)

Karumõõtu koer pures rannas viieaastast poissi ja teda kaitsnud ema (121)

Silver Meikar: tundub, et poliitilise eliidi mõtlemine pole muutunud (48)

TINGIMISI: olümpiasangar vangi siiski minema ei pea (18)

Õhtulehe video!

Valga 6600 eluruumist kuni 1000 on jäänud tühjaks (36)

Hummuli tormiohver: läbi aknaklaasi lennanud tellis lõi betoonseina augu! (8)

GALLUP: lugejatel on Evelin Ilvese pärast häbi (142)

Soomes elav Evelin Ilvese isa käib tasuta toidu järjekorras vene keelt rääkimas (139)

Suvekuumusest võib vaid unistada: alanud nädal toob ohtralt vihma ja äikest (26)

Jaak Allik: homofoobia on tingitud mitterahuldavast seksuaalelust (116)

Helsingi linna nõunik: tunnel pole endiselt välistatud (38)

JURIST: lahutavad vanemad kohtlevad lapsi nagu asju (29)

Saada vihje
6 144 144
vihje@ohtuleht.ee
Õhtuleht ootab oma lugejatelt vihjeid huvipakkuvate või murettekitavate sündmuste või teemade kohta. Vihje saatja võib jääda anonüümseks.
Nimi:
E-mail
Vihje:
Palume saata ainult enda tehtud pilte. Pilti saates kinnitate oma autorlust. Õhtulehel on õigus saadetud fotosid tasuta kasutada oma paber- ja veebiväljaandes ning vajadusel muudel kommertseesmärkidel autoritasu maksmata.
Nimi:
E-mail
Fail:
Pildifaili suurus vähemalt 25 KB ja kuni 2 MB.
Kirjeldus:
Kui näed midagi põnevat, siis võta mobiil ja pildista! Saada pildiga MMS aadressile pilt@ohtuleht.ee. Sõnumi hind on paketipõhine. Palume saata ainult enda tehtud pilte. Pilti saates kinnitate oma autorlust. Õhtulehel on õigus saadetud fotosid tasuta kasutada oma paber- ja veebiväljaandes ning vajadusel muudel kommertseesmärkidel autoritasu maksmata.
Ilm: Tallinn
14°
P 26.05
tugev vihm
14°
E 27.05
vähene pilvisus
16°
T 28.05
poolpilves
18°
K 29.05
vihm
18°
N 30.05
poolpilves
20°
R 31.05
selge
20°
L 1.06
selge
19°
P 2.06
pilves
17°
E 3.06
vihm
15°
Jäär

Jäär

Sa ei tohiks olla hooletu ega pealiskaudne. Eriti ettevaatlikud peaksid olema need, kes on seotud mürgiste ainetega, relvade, kõrguste ja kiirustega. Ka oma majapidamises tuleks tähelepanelik olla.
Sõnn

Sõnn

Kosmiline skeem muudab keeruliseks sinu suhted inimestega. Eriti siis, kui need kontaktid on seotud millegi väga konkreetse ja selgepiirilisega. Kuid ajahetk soosib sisemise selguse saavutamist.
Kaksikud

Kaksikud

Ülitugevad Neptuuni aspektid võivad esile kutsuda segaseid olukordi, kus sul ei ole asjadest mitte mingit ülevaadet. Hea päev loominguliseks fantaseerimiseks, kuid ebasoodne äri- ja rahaasjadeks.
Vähk

Vähk

Kuu ja Neptuuni kvadraadi tõttu võid olla ülitundlik nii ilmastiku, ravimite, alkoholi kui ka mõne toiduaine suhtes. Samuti võid kergesti üle pingutada – tasuks olla hoolikam, eriti just oma sõnade valikul. Loomadega tasuks olla ettevaatlik.
Lõvi

Lõvi

Hea päev nii seltskonnas säramiseks kui ka armuasjadeks – oled igati võluv ja sarmikas. Samas võid olla ülitundlik mõne (toidu)aine suhtes, ka omad kalduvust võtta endasse teiste negatiivseid energiavälju.
Neitsi

Neitsi

Päev sobib kenasti koduse suurpuhastuse läbiviimiseks, millegi parandamiseks, uuendamiseks, puhastamiseks, pesemiseks. Suhete tasandil tuleks oma sõnu hoolikalt valida.
Kaalud

Kaalud

Tuleks pöörata tähelepanu tervislikele eluviisidele, eriti aga organismi puhastamisele. Sul võib ka olla pisut uimane tunne. Päev on soodne terviseasjaolude teadvustamiseks.
Skorpion

Skorpion

Valitsev planeetide seis paneb sind unistama ja prille kandma – põhiliselt küll roosasid, aga välistada ei saa ka tumedaid prille. Aeg võimendab võrdselt nii lootusi-unistusi kui ka hirme-kartusi.
Ambur

Ambur

0.49 – Kuu Amburis. Valitsev kosmiline muster tekitab sinus tohutu vabadusjanu. Sa ei talu ettekirjutusi ja piiranguid. Kõige selle tagajärjel on pinged kerged tekkima.
Kaljukits

Kaljukits

Kosmogrammi muster võib luua hetki, kus sa oled sunnitud kobama justkui pimeduses – sul puudub selge ülevaade asjade-suhete tegelikest tagamaadest. Kuid poeesia ja ka üksinduse nautimine pakuvad palju hingele.
Veevalaja

Veevalaja

Päeva esimesel poolel tuleks oma tööde kvaliteedile suuremat tähelepanu pöörata. Võimalik, et pead oma sõpradele rohkem aega pühendama.
Kalad

Kalad

Vesi on sogane, asjaolud keerulised. Tugevalt pinges Neptuun võib aktiviseerida mõne halva harjumuse või muuta sind lihtsalt kõige suhtes ülitundlikuks. Võid tunda, et oled justkui räim tomatis – vangis konservikarbis.
Anekdoot

Mees kihutas igavese ajuga mööda käänulist teed. Ei olnud palju puudu, et ta oleks eidekese alla ajanud.
"Siga! Siga!" hüüdis naine.
Mehel läks hari punaseks. Ta avas autoakna ja karjus vastu: "Lehm! Lehm!"
Ja hetke pärast ajaski mees keset teed seisvasea alla.

Tekstireklaam
Rehviinfo