Kellele ei meeldiks küpsisedieet? (Mati Hiis)

Äsja kirjutasime hetkel maailma kuumimast dieedist, mis sensatsiooniliste nippidega lubab kuue nädalaga supervormi viia. Kuid see pole ainus müüte murdev toitumisplaan.

Blogi The Fresh Diet tegi ülevaate maailma kõige ogaramatest dieediplaanidest.

Beebitoidudieet

Väidetavalt harrastavad paljud kuulsused dieeti, kus toitutakse beebidele mõeldud purgitoitudest. Titetoiduga tuleks asendada vähemalt kaks toidukorda päevas, sest purgikesed sisaldavad reeglina vaid 15-100 kalorit. Dieedi halb külg on, et beebitoidus puuduvad mitmed täiskasvanule vajalikud toitained ja vitamiinid nagu kiudained, kaltsium ja D-vitamiin.

Õhudieet

See ogar plaan ärgitab oma jüngreid kahvliga toitu sonkima, seda keelega limpsima ning kujutlema, mis tunne oleks seda alla neelata. Väidetavalt harrastab seda näiteks Madonna. Samuti võid end kosutada "veesupiga", mis kujutab endast keedetud vett näpuotsatäie soolaga. Eesmärgiks on aju trikitades "psühholoogiliselt" kõht täis süüa.

Magava iluduse dieet

Idee on imelihtne - magades ei sööda. Seega uinu kuni 20 tunniks päevas ja kui juhtud korraks virguma, manusta üks kerge eine. Selle veidra dieedi pooldajad kasutavat dieedipillide asemel unerohtu. Arusaamatuks jääb, kuidas niiviisi saab tööl käia...

Snoobidieet

See dekadentlik dieedikava käsib välja visata odava rämpsu ja osta parem kvaliteetset ja kallist nagu tavalise juustukäntsaka asemel killuke peenemat, hariliku kommi asemel peent gurmeešokolaadi jne. Loomulikult on niimoodi võimalik üsna kõhnaks jääda, sest enamasti on säärased peened toidud väga kallid.

Tilgutidieet

See superloll dieet ärgitab toitaineid omandama kümne päeva jooksul vaid vooliku kaudu nagu haigla intensiivravipalatis pärast mingit koledat õnnetust. Dieeditajat toidetakse 800 kalori ulatuses rasvade ja proteiinidega. Niimoodi võivat kiiresti kaotada isegi kuni kümme kilo.

Küpsisedieet

Selle plaani kohaselt tuleks süüa iga päev pisike proteiinirikas eine, aga ülejäänud toidukorrad asendada küpsistega. Iga kord, kui nälg silme eest mustaks lööb, tuleks hammustada küpsist, aga mitte rohkem kui kuus tükki päevas. Niiviisi võivat oma päevast kaloriannust vähendada 800 - 1200 ühikuni päevas.

Hormoonidieet

Kentsakas, aga ka sellel dieedil on kummardajaid. Saladus seisneb rasedate naiste organismis leiduva hormooni gonadotropiini süstimises, mis laseb tarbida nii vähe toitu kui 500 kalorit päevas ilma erilise näljatundeta. Väidetavalt ärgitab see hormoon keha nälgimise korral lihasmassi asemel pigem rasva põletama.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis