Loobusid šokolaadist ja ühinesid spordiklubiga, aga vöökoht on endiselt jäme ja kõht punnis? Värske uurimuse andmeil võivad sind paksuks teha pealtnäha süütud asjad, kirjutab Daily Mail.

Käekott

Ilukirurg Michael Prager märkas, et mõni patsient on ühe külje pealt pekisem. Selgus, et rasv on tihtipeale kogunenud selle poole peale, kus naine kannab hiigelkäekotti. Rühiekspert Ivana Daniell seletab, et raske kott kahjustab kehahoiakut ja aja jooksul viib rühiviga rasva ebaühtlase jagunemiseni. "See, kus me rasva ladustame, sõltub rühist," toonitab ta ja soovitab naistel kergemaid kompse kanda. "Käekotti tuleks kanda kord ühe, kord teise poole peal." See vähendab ka kaela-, õla ja seljavalusid.

Mitme asja tegemine ühekorraga

Enamikul naistel on pidev ümberlülitumine ühelt tegevuselt teisele igapäevaelu osa. Kirjutad arvutis meili, käid vahepeal last koolitöödes aitamas ja kargad siis köögist läbi, et supp tulele panna. Paraku näitab värske uurimus, et sebimine eri meeleseisundeid nõudvate tegevuste vahel võib kurnata enesevalitsust timmivat ajuosa. "Näljamängude" näitlejatari Jennifer Lawrence’i personaaltreener Dalton Wong kinnitab, et see mõjutab ka toiduvalikut. "Kui sul on nii palju tegemist, ei suuda sa kainelt mõelda ning võid kärmelt haarata kohvi ja hunniku küpsiseid, et sul oleks jaksu edasi tegutseda." Selline vahepala annab küll kiire energialaksu, kuid süvendab veidi aja pärast stressi ja kurnatust. "Tehissuhkur kõigutab organismi veresuhkrutaset, põhjustades väsimust ja uut magusaisu. Rohkem kui kaks-kolm tassi kohvi ujutab keha stressihormooni kortisooliga üle," hoiatab Wong.

Mida trennispets soovitab? Ära kunagi nosi teise tegevuse kõrvalt. Muidu sööd liiga kiiresti ja kõht puhitub. Snäkiks võta pähkleid, marju, köögivilja või hummust.

Võltspäevitus

Naised on aastaid uskunud, et võltspäevitus muudab neid saledamaks. Aga nüüd selgub, et efekt võib olla vastupidine! Rootsi teadlased avastasid, et isepruunistuvates kreemides sisalduvad ftalaadid soodustavad kaalutõusu ja suurendavad kaks korda diabeediohtu. Ftalaate leidub ka meigis, puhastusvahendites ja plastnõudes. "Ftalaadid teevad inimesi paksuks," kinnitab uurimuse autor Monica Lind. Need kemikaalid kõigutavad normaalset hormoonide tasakaalu (just nagu murdeiga ja menopaus) ning see võib kaasa tuua liigkilod ja rasva ladestumise kõhupiirkonda.

Retuusid

Mustad retuusid on su truud kaaslased, mis võivad varjata tervet hulka patte. Kuid Inglise jalgpallikoondise füsioterapeut Sammy Margo on hoiatanud, et liiga pingul retuusid võivad lihased laisaks teha. Tagajärg? Lötakas kõht, tagumik ja kintsud. "Retuusid on jalas mõnusad ja näevad head välja, aga neil on oma miinus. Nad hoiavad ja toetavad reie-, tuhara- ja korsetilihaseid ning teevad lihaste eest töö ära." Kui lihasele antakse võimalus lõõgastuda, vajub ta lonti.

Margo manitseb kõiki, kes tahavad suvel triksis-traksis välja näha, juba praegu retuusidest loobuma. Ta soovitab ka nn nööritrenni: tõmba kõht maksimaalselt sisse ja hinga siis umbes poolenisti välja. Selles asendis seo vöökoha ümber nöör. Jäägu see sinna terveks päevaks kindlustama, et annad kõhulihastele tegevust ega luba neil laiselda.

Kõrged kontsad

Victoria Beckhami suguseid pliiatspeenikesi stiletojumaldajaid vaadates ei usukski, et kõrged kontsad võivad punnkõhtu tekitada. Kuid personaaltreener Dax Moy on veendunud: "Väga kõrge kontsaga kingade kandmine kallutab vaagna ette, mistõttu kõhuõõne sisu vajub ettepoole, tekitades punnkõhu, mida paljud naised on ekslikult hakanud pekiks pidama." Treener Wong on temaga ühel nõul. "Kõrged kontsad võivad kõhulihaseid nõrgestada," kinnitab ta. Wong soovitab peole või peende restorani tossudega minna ja alles viimasel hetkel stiletod jalga tõmmata. "Kodus kõnni ringi paljajalu. See tugevdab lihaseid, mida kõrgete kontsade kandmine on nõrgestanud."

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Maria Rozbaum
Telefon 51993733
maria.rozbaum@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis