Evelin Ilves on ka ise sportimisega eestlastele eeskuju näidanud. (Aldo Luud)
"Me loodame, et kõik Eesti sportlased võistlevad Londonis oma võimetele vastaval parimal tasemel. Elame kaasa ja rõõmustame. Aga ärme kurvasta ega parasta, kui kõik ei lähe hästi. Olümpiale kehvad sportlased üldse ei pääsegi," rääkis Evelin Ilves täna Tallinna Spordihallis toimuval spordipäeval "100 päeva Londoni Olümpiamängudeni".

Evelin Ilves ütles oma sõnavõtus, et kuigi Londonil on au ja võimalus võõrustada olümpiamänge juba kolmandat korda, teeb Eesti delegatsioon ja üldse Eesti sportlane seal oma olümpiadebüüdi - ei 1908. ega 1948. aastal olnud see ajaloolistel ja poliitilistel põhjustel võimalik.

"Koos sellega tehkem ühine kummardus ka ühele maailma kõige enam austatud inimesele, Ühendkuningriigi kuninganna Elizabeth II-le, kel just tänavu täitub troonile asumise 60. aastapäev. See väärikas daam ja hea Eesti sõber on oma elujõu ning positiivse ellusuhtumisega meile kõigile samasuguseks eeskujuks nagu parimad sportlased, kellele vähem kui saja päeva pärast asume kaasa elama," rääkis presidendi abikaasa.

Spordipäeval osales mitusada inimest ja võistelda sai 100m jooksus, mängida malet pimeda malemeistriga, saada tennisealast õpetust ning proovida kätt aerutamises, tõstmises, paraolümpia võrkpallis ja paljudel teistel aladel.

Vaata galeriid SIIT!

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis