Õpetajate streigis osalevad ka lastaedade õpetajad, kes streigivad valdavalt ühe päeva. Ühtegi last hommikul ukse taha ei jäeta, kuid lasteaiad soovitavad vanematel streigi ajal lastega siiski koju jääda.

Kui paljud lasteaiad märtsis streigivad, seda Eesti Haridustöötajate liit esmaspäeval öelda ei osanud, ent Tallinna piirkonna juhi Evi Veesaare sõnul on viimasel ajal lisandunud enim just streikida kavatsevaid lasteaedu, vahendab ERR Uudised saadet "Aktuaalne kaamera".

Seda, mis konkreetses lasteaias streigipäeval toimub ning kas ja kuidas lapsi hoitakse, otsustab iga lasteaed ise.

Lapsevanemad on streigi poolt ning suurt probleemi lastega koju jäämises ei näe.

Eesti Haridustöötajate Liit teatas, et korraldab 7.- 9. märtsini õpetajate üleriigilise streigi, mille põhjuseks on asjaolu, et ei ole saavutatud kokkulepet õpetajate töötasu alammäärade tõstmise osas. Liit leiab, et on kasutanud oma nõudmiste esitamiseks kõiki seadusega lubatud võimalusi, kuid need ei ole siiani andnud tulemusi.

Jaga artiklit

Pildista loomaaias ja võida väga vinge fotokas!

Tallinna loomaaed, Fotoluks ja Õhtuleht kutsuvad 1. -31. augustini osalema loomaaia 75. sünnipäeva puhul korraldataval fotovõistlusel ZoFo 2014! Peaauhinna Sigma DP2 Merrill paneb välja Fotolux AS, lisaks auhinnad Tallinna loomaaia ja Õhtulehe poolt.

Lae pildid
Auhind

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Geidi Raud
Telefon 614 4056
geidi.raud@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis