Kalev Rattus on suutnud üsna õnnestunult avalikku tähelepanu vältida. Sel pildil on ta tantsuhoos – jäädvustus 2004. aasta Kuldsete Plaatide jagamiselt. (Elmo Riig (sakala))

Eelmisel nädalal Eesti autorite huvi ja ACTA seoste eest mitu korda seisma pidanud autorite ühingu bossi Kalev Rattuse käitumine olevat muutunud laupäevaõhtusel Rock Café kontserdil väljakannatamatuks ja lõpuks viis politsei ta minema.

Laupäeval avaldas Tartus ja Tallinnas fooliumisse mässitud rahvamass meelt võltsimisvastase kaubanduslepingu (ACTA) vastu. Õhtul astusid Rock Café’s üles Tõnis Mägi ja Muusik Seif ning Kolumbus Kris. Politsei saabus peole veidi pärast südaööd – Õhtulehe allika väitel viidi Kalev Rattus kaasa. Allikas kirjeldab, et mees muutunud ülemeelikust peoloomast ülekäte läinud elajaks.

Klubi meediajuhi Gunnar Viese sõnul ei tuvastanud klubi turvamehed tol õhtul korrarikkuja isikut, seetõttu ei saa ta kinnitada, kes korrarikkuja on. Viese lisab, et ei viibinud tol hetkel tööl, kuid tema teada ei muutunud korrarikkuja vägivaldseks klubi inventari ega inimeste vastu. "Liiga napsune, tülitab teisi inimesi, hakkab siseruumides suitsetama, võimalusi on igasuguseid," loetleb Viese võimalikke kodukorrapunkte, mille eest korrarikkujale politsei kutsuda võib.

Põhja prefektuuri pressiesindaja Ilmar Kahro sõnul sai politsei väljakutse Rock Café’sse ööl vastu pühapäeva veidi pärast keskööd. "Kutsuja oli klubi turvateenistus, kes soovis teisi häirinud pidulist korravalvuritele üle anda." Joobes isik viidi jaoskonda, kus ta kainenes arestikambris ja lahkus hommikul. "Süüteomenetluse algatamine on kaalumisel," ütleb Kahro, kuid seaduse järgi ta isiku andmeid avaldada ei saa.

"Politsei toimetab isiku kainenema arestimajja, arestikambrisse või omavalitsuse kainestusmajja, kui joobnud oleku tõttu võib ta ohustada teisi või iseennast või osutuda kuriteo ohvriks," selgitab Kahro.

"Vastan eitavalt kõigile küsimustele, mis puudutavad minu eraelu ja keeldun igasugustest kommentaaridest oma eraelu kohta. Kui räägime tööst, siis räägime tööst, muudes asjades ma ei suhtle," ütleb Rattus. Ta ei vasta ka sellele, kas ärkas pühapäeva hommikul arestikambris: "Ma ütlen, eraeluasjadega mind palun mitte tülitada! Ma ei ole poliitik, ma ei ole avaliku elu tegelane. Ma ei pea millelegi vastama."

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Merilyn Närep
Telefon 51993733
merilyn.narep@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis