Veeteede amet kohustas meremuuseumi koostama oktoobriks tegevuskava, mille järgi kõrvaldada puudused remontivajaval jäämurdjal Suur Tõll ja muuta alus ohutuks.

Muuseumlaev Suur Tõll on kantud laevaregistrisse ja peab kai ääres ohutult vee peal püsima. Praegu on enamik laeva tanke vee- ja masuudisegu täis ja keegi ei tea, mis seisus jäämurdja tegelikult on. Juba 1997. aastal tuvastati, et suurem osa neete laseb vett läbi, laevakeres on pragusid ja vesi on laeva tunginud, selgitas veeteede ameti avalike suhete vanemspetsialist Malle Lõhmus. Veeteede amet on mitu korda teinud ettekirjutuse laeva tuleohutuse parandamiseks ja ka laevakere plaadistuse paksuse mõõtmiseks, millest selguks vajalike remonditööde ulatus. Kuna ettekirjutused laeva ohutuse tagamiseks on osaliselt täitmata ja meremuuseumi pöördumises tähtaegade pikendamise ja 2012. aastaks võimaliku raha taotlemise osas puudub veendumus ja selgus, millal nõutav ettekirjutus täidetakse ja seeläbi tagatakse ka laeva ohutus, palus veeteede amet esitada konkreetse tegevusplaani puuduste kõrvaldamiseks hiljemalt 15. oktoobriks.

Jaga artiklit

Pildista loomaaias ja võida väga vinge fotokas!

Tallinna loomaaed, Fotoluks ja Õhtuleht kutsuvad 1. -31. augustini osalema loomaaia 75. sünnipäeva puhul korraldataval fotovõistlusel ZoFo 2014! Peaauhinna Sigma DP2 Merrill paneb välja Fotolux AS, lisaks auhinnad Tallinna loomaaia ja Õhtulehe poolt.

Lae pildid
Auhind

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Kristin Aasma
Telefon 614 4068
kristin.aasma@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis