Uutel välja antavatel ID-kaartidel on poole lühem kehtivusaeg ning hind pea kaks korda kallim.  

Igal vähemalt 15aastasel Eesti kodanikul peab olema ID-kaart. Esimesed neist väljastati Eestis aastal 2002 ja need kehtivad kümme aastat kuni 2012. aastani. Uued identifitseerimiskaardid kehtivad aga senisest poole vähem ja maksavad pea kaks korda rohkem kui kümme aastat tagasi, vahendab "Seitsmesed Uudised". 

Lähiajal kaotavad kehtivuse esimesed välja antud ID-kaardid, mida saab välja vahetada juba praegu. Uued kaardid kehtivad senise kümne aasta asemel aga viis – seda Euroopa Liidu regulatsioonide järgi.

Samuti on kallinenud kaardi maksumus, mis vanasti oli 150 krooni, kuid mille eest küsitakse nüüd 24 eurot. Kuigi nii ID-kaart kui pangakaart on näiliselt sarnased, küsitakse esimese eest kordi suurem summa.

Trüb Baltic ASi tehnika- ja arendusjuht Raul Eksi sõnul tuleneb see esiteks suuresti sellest, et ID-kaardi elueaks on ette nähtud viis, kuid pangakaardi puhul kolm aastat. Teiseks põhjuseks on turvanõuded, mis identifitseerimiskaardil peavad olema tunduvalt suuremad kui pangakaardil.

Jaanuarist muutusid ka ID-kaardi kujundus ja turvaelemendid. Kaardi funktsioonid jäid siiski samaks, seega ei too uuendused tavakasutaja jaoks e-teenuste kasutamisel olulisi muutusi.

Jaga artiklit

Pildista loomaaias ja võida väga vinge fotokas!

Tallinna loomaaed, Fotoluks ja Õhtuleht kutsuvad 1. -31. augustini osalema loomaaia 75. sünnipäeva puhul korraldataval fotovõistlusel ZoFo 2014! Peaauhinna Sigma DP2 Merrill paneb välja Fotolux AS, lisaks auhinnad Tallinna loomaaia ja Õhtulehe poolt.

Lae pildid
Auhind

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Geidi Raud
Telefon 614 4056
geidi.raud@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis