BOND, JAMES BOND: «James Bondil on alati suul mõnus väike muie, kiired lahedad autod, kenad naised, igasugused lahedad sündmuskohad…» räägib 8.detsembril Saku Suurhallis galakontserdil James Bondi kehastav laulja Koit Toome. (Kaupo Kikkas)

"Olin suhteliselt väike poiss ja mu onul oli Bondi filmide muusikaga plaat. Ma kogu aeg hullult kuulasin ja fännasin seda.

Nüüd, kui ma kontserdiks oma lugu õppisin, tuli mulle kohe meelde: oh, see ongi ju see ja see lugu!" räägib 8. detsembril Saku Suurhallis galakontserdil "James Bond 2007" James Bondi ennast kehastav laulja Koit Toome.

"Mulle kui paadunud Bondi-fännile jättis igal juhul juba esimene proov väga sügava mulje. Pole Eestis ammu nii suurt koosseisu laval näinud – koos on Estonian Dream Big Band ja Eesti Noorte Sümfooniaorkester. Kui esimesed taktid lahti löödi, siis oli nii, et..." jääb Koidul sõnadest puudu. "Kõik seaded kõlavad uskumatult originaalilähedaselt ja väga võimsalt. Bondi lood on võimsad niikuinii. Mulle tundub, et sellest tuleb väga vinge galakontsert! Nii suurelt võetakse Eestis asju ette väga harva."

Peale Koidu laulavad kontserdil Hanna-Liina Võsa, Gerli Padar ja Tanel Padar. "Mina laulan näiteks lugusid "The Living Daylights" ja "From Russia with Love". Võib-olla inimestele ei ütlegi need pealkirjad nii palju, aga kui kuuldakse, siis tuleb kohe tuttav ette," lausub Koit. "Kuna Hardi Volmer lavastab, siis arvan, et kontserdil on lavastuslikku ja šõupoolt rohkemgi kui tavalisel galakontserdil."

Nagu linna ehtivate plakatite järgi võib aimata, kehastab Koit kontserdil James Bondi ennast. "Tuleb vist nii välja jah," poetab ta selle peale tagasihoidlikult.

Koit Toome on paadunud Bondi filmide austaja

Koit tunnistab kohe, et on suur Bondi filmide austaja. "Kes ei oleks?! Ma ei tea väga palju tüdrukuid, kes on Bondi filmide fännid, aga ma ei tea ühtegi poissi, kes ei oleks," naljatab ta. "Need filmid on sellised mõnusad, kerge huumoriga. Ei ole tõsine action-film. Bondi filmidel on täielik oma võlu! Need on kõik tegelikult hästi üle pakutud, aga nad on üle pakutud stiilselt. Sa ei pane pahaks, kui Bondi filmides lendab Bond näiteks lennukist välja. Kui vaadata seda läbi väikese huumoriprisma ja lasta filmil ennast kaasa tõmmata, siis on väga lahe! Aga loomulikult kõik nüansid – Bondil on alati mõnus väike muie suul, kiired lahedad autod, kenad naised, igasugused lahedad sündmuskohad..." ei taha Koidu loetelu lõppeda.

Kelle James Bondi kehastanud näitlejatest Koit endale eeskujuks seab? "Üks sõber ütles, et ma pidavat vist natuke Sean Conneryt meenutama, aga ma ei oska sellest midagi arvata. Tegelikult on kõik Bondid omamoodi lahedad. Kui inimestele meeldib valida, kes on kõige ägedam Bond, siis minul on sellega päris keeruline," tunnistab laulja.

"Kõik mehed jäävad ju natukene poisteks."

Koidu arvates juba mitukümmend aastat järjest vändatavad Bondi filmid ennast veel ammendanud pole. "Praegu näitab trend tegelikult seda, et Bondi filmid hakkavad uuesti moodi tulema. Peaasi, et seda suudetaks kuidagi kogu aeg värskena hoida. Muidugi on raske iga kord eelmist filmi üle trumbata, aga minu jaoks on see küll iga kord omamoodi sündmus, kui uus Bondi film välja tuleb – käin seda alati vaatamas."

Kodus Koidul veel Bondi filmide kollektsiooni ei ole. "Aga ma tahaks saada küll. See on ülimõnus lõõgastus! Paned kas või õhtul mõne Bondi filmi peale. Seda ei pea isegi tervenisti vaatama, see on lihtsalt selline klassika. Eriti just vanemad filmid."

Bondi filmidele on Koit kaasa elanud sellest ajast, kui siinmail selleks võimalus tekkis. "Omal ajal oli ju Soome televisioon ainuke koht, kust midagi näha sai. Kui ma väike olin, siis ei näinud neid filme veel eriti. Aga ma ei ütlekski, et Bond väga väikeste poiste film on – see on mõeldud rohkem nii-öelda suurtele poistele. Kõik mehed jäävad ju natukene poisteks," arvab Koit.

"Aga ma mäletan, et ma olin suhteliselt väike poiss ja mu onul oli Bondi filmide muusikaga plaat. Ma kogu aeg hullult kuulasin ja fännasin seda. Ja lindistasin endale ka. Nüüd, kui ma kontserdiks oma lugu õppisin, tuli mulle kohe meelde: oh, see ongi ju see ja see lugu!"

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Denes Kattago
Telefon 51993733
denes.kattago@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis