EUROKARUSSELL LÄKS KÄIMA: Enamik šveitslasi on selle vastu, et Eurovisioni lõppvõistlusel esindavad neid välismaalased ehk Eesti tüdrukutebänd Vanilla Ninja. (Topten)

Šveitslased on pahased Vanilla Ninja peale, kes valetab 15aastase Triinu Kivilaane 17aastaseks nii oma koduleheküljel kui ka avalikult Šveitsi meediale. Šveitsi päevalehe Blick toimetaja sõnul on šveitslaste pahameel tingitud siiski pigem sellest, et nende riiki esindavad Eurovisioni lauluvõistlusel välismaalased.

«Vanilla Ninjal on eetikaga probleeme,» kirjutasid esmaspäevased Šveitsi lehed ning väljendasid nördimust bändi mäned˛eri David Brandese käitumise pärast, kes ajakirjanikele Triinu vanuse suhtes valetas ega soostunud näitama piiga passi koopiat. Samas avaldasid lehed väljavõtte «avalikust» ID-kaardi andmebaasist, kus Triinu isikukood üleval on.

«See, et Triinu on 15aastane, meie lugejaid eriti ei liiguta,» ütleb Šveitsi päevalehe Blick toimetaja Christine Aschwanden. «Mis neid liigutab, on see, et mingi bänd Eestist esindab meie riiki finaalvõistlusel Kiievis. Korraldasime küsitluse ja 80,4% vastanutest ei soovi Vanilla Ninjat Šveitsi esindama.»

Aschwanden arvab, et olukorda võiks bändi kasuks kallutada paar sooja ja vahetut olemuslugu tüdrukutest. Seni neid tehtud ei ole.

Vanilla Ninja laulja Piret Järvise sõnul on temale jäänud mulje, et meedia negatiivsed ja positiivsed kommentaarid jagunevad enam-vähem pooleks. «Eks neil tekitab välismaalaste valimine finaalvõistlusele samamoodi vastakaid arvamusi, nagu meil tekitas omal ajal Sahlene,» mõistab Järvis šveitslaste vimma. «Kuid on ka neid, kes suhtuvad meisse positiivselt.»

Põhjust, miks Brandes Triinu tegelikku vanust avalikkuse eest varjas, Järvis ei tea: «Ma ei oska selle kohta kommentaari anda, ma ei ole selle kohta meediast midagi lugenud ka.» Samuti ei oska teemat kommenteerida Topteni pressiesindaja ja Vanilla Ninja siinpoolne pressišeff Allan Hook.

Otsest põhjust Brandesel Šveitsi pressile valetada ei olnud, sest Eurovisonil esinejate vanuse alampiir 16 ei ole takistuseks ühelegi bändiliikmele – ka noorimal lauljataril Triinu Kivilaanel on sünnipäev juba jaanuaris.

Triinu ema Tiiu Kivilaane sõnul võivad vanuse suuremana näitamise põhjusteks olla piirangud Saksamaal, kus alla 17aastastel paljudes kohtades esineda ei lubata.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis