KINGITUS KÕIGE PIKEMALE: Tartu Ülikooli rektor Jaak Aaviksoo ütles, et püüab tänutäheks salli eest igasse üliõpilasesse soojalt suhtuda, kuna ta ei jaksaks kõigile salli vastu kududa ja pealegi tuleks need kudumid veel sinka-vonkalisemad. (Aldo Luud)

“Pean tunnistama, et mul sellist, kuidas nüüd öeldagi - ilusat ja noortepärast salli ei olnudki,” kinnitas Tartu Ülikooli rektor Jaak Aaviksoo, kes sai kingiks Tartu Tudengisügisel talgute korras kootud kirju ja ebaühtlase koega salli.

Kinki läksid eile rektoraati üle andma saksa filoloogiat õppiv Marika Leemets ja rahvaluuletudeng Helen Kästik. Salli kudusid teisipäeval ülikooli raamatukogu fuajees umbes 40 noort. Tulemus: 1,5 meetrit kudumit.

“Üks poiss arvas, et liiga palav ei tohi ka hakata, ja kudus õhuaugu sisse,” nentis Kästik ja aitas rektoril pehme valge triibu seest hädavajaliku augu üles leida.

Neidude sõnul moodustasid noormehed umbes poole kudujatest. “Kaks poissi oskasid juba varem kududa,” lisas Leemets. “Üks hakkas kohe keeruliste silmustega ise pihta ja lasi ühtlast kudet.”

Silmuste arv ühes reas kasvas kududes 35-lt 48-le, kuid pressimine vähendas laienemisefekti. Leemetsa ja Kästiku sõnul korraldasid nad kudumistalgud “Koome rektorile salli”, kuna talv on tulemas ja tudengid on nii suured kaunishinged, et ei suuda rektori külmetamist kõrvalt vaadata.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Marge Sillaots
Telefon 51993733
marge.sillaots@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis