“Valud on kõige tugevamad pärastlõunal, unerohtudeta enam magada ei saa,” ütleb Raivo (58), kes peab oma hädade põhjuseks temast kaks korrust allpool elava reikiõpetaja korterisse paigaldatud püramiidi.

Viiekordne maja Tartu südalinnas on esmapilgul täiesti tavaline sotsialismiajastu paneelelamu. Aga selle ühe püstaku elanikud on viimasel ajal vaimust vaevatud ja saavad magada ainult tänu unerohtudele.

Asjas selguse saamiseks on abi otsitud sensitiividelt ja on palutud arvatavat hädade põhjustajat, naaber Tõnu Aru, et ta võtaks oma toa laest püramiidi maha. Raivo nimetab Viljo Viljasoo tehnilist leiutist proosaliselt agrepuldiks ning toob lagedale aastataguse paraajakirja, kus juttu püramiidist kui käepärasest kodutohtrist, kuid manitsetakse seda paneelelamutesse paigaldama.

Raivo on tudeerinud ka tehnikadoktor Viljasoo artikleid: “Ise ta kirjutas, et püramiidi all on toime kõige tugevam, kuid nende mõju kandub õhu kaudu edasi ja kogu majas tekib uus energia.” Siberi kannatused üle elanud mees ei suuda uue energiaga rahu sõlmida. “Ma olen kakskümmend aastat selles Tähe tänava majas elanud, ja nüüd on põrgu lahti.” Haige mees seab valu leevendamiseks soolakotid põlvedele. Nii õpetas teda üks neljast sensitiivist, kes on püüdnud elanike energiakadu pidurdada.

Peegel kummuli põrandal

“Valu sööb närvid seest,” kinnitab Raivo, kes suvel oli oma seljavea tõttu dr Maarjamägi patsient. Mees räägib, et kummalisel kombel ei mõjunud talle valuvaigistid üldse. Arstid ei oska kannatajat aidata: kõik analüüsid on korras.

Seljavalust vabanenud, tabasid Raivot ootamatud närvivalud vasakus jalas. “See on nii kummaline - valu tugevneb kindlatel kellaaegadel.” Vannitoas ja köögis tabab aga meest seletamatu energiakadu.

Ühetolises korteris ei anna voodit eriti palju mööda seinaääri tantsitada. Kui Raivo magas kohal, kuhu on suunatud Aru püramiidi tipp, oli päris põrgu lahti. Abikaasa Maie tunnistab, et mees oli öösiti üleval ja ei saanud kuskil asu.

Ka Tõnu Aru ülemine naaber proua Ilme kaebab unetuse ja jõuetuse üle, peavalud aga tabavad teda reeglina pärastlõunati. Unerohtudest polevat kasu. Miks neljandal korrusel on püramiidi negatiivset mõju vähem tunda kui viiendal, selle kohta on Raivol oma versioon: ju on tema vastuvõtlikum.

“Ega me algul asjale pihta saanudki. Alles siis, kui ma juba kepi pidin kätte võtma - jõudu polnud - ja suvel sensitiividelt abi otsisin, ütles Riho Ammer telefonis, et meie korterist allpool on asjandus, mis raputab energiad paigast.”

Kui Raivo Tõnu Arule helistas ja ütles, et Ammer käskis püramiidi ära koristada, visanud mees hooletult: “Ammer? Too on segane vend...”

Üks sensitiiv õpetas, et põrandale tuleb panna peegel. Suur huntdogi Semu vaatab mõistmatul pilgul peremeest, kui too vaiba äärt sikutab ja peegli päevavalgele tirib.

Et külalised nende juures end halvasti tunnevad, sellega on pererahvas harjunud. Raivo ja proua Ilme loevad veel kortereid, kus elavad inimesed kurdavad peavalusid, energiapuudust, unetust.

Halva auraga maja

Reikiõpetaja Aru toa laes ilutseb topeltraampüramiid, millel eemalt vaadates tundub olevat kõigest ruumikujunduslik funktsioon. Tõnu Aru ütleb, et püramiidi-idee pärineb pendlimees Veeliks Jalakaselt. “Ta käis siin minu juures ja ütles, et see eluruum vajab energeetilist korrastamist.”

Püramiidikujuliste ehitiste ergastav mõju vääriks eraldi peatükki, Tõnu Aru ütleb vaid niipalju, et selle all magades tekib baldahhiinvoodi efekt. “Kaitstuse tunne, sest püramiidjas ehitis koondab meie aurakeha.”

See ei ole Hiiobi püramiid, raiub Aru ja toob lagedale Viljo Viljasoo antud püramiidi garantiikirja. “Neid on tehtud ju sadu, ja kellelegi pole sellest kahju sündinud,” on reikiõpetaja majanaabrite mõistmatusest häiritud. Olevat ilmvõimatu, et püramiidi mõju ulatuks selle korteri piirest väljapoole.

Sama meelt on ka tehnikadoktor Viljasoo. Telefonivestluses kinnitab Viljasoo enda vastutust: “Ma olen valmis andma kõigile oma ehitatud 250 raampüramiidile garantiikirja.” Püramiidi mõjuvõim on väike, see ei ulatuvat kohe kindlasti läbi kahe korruse ja raudbetooni kodanik Raivot kahjustama.

“Inimesed vaadaku aknast välja!” Viljasoo näeb hädade põhjusena hoopis kõrvalhoonete sateliiditaldrikuid. Paneel-elamus, kuhu on koondunud erinevad energiad, on ka nende koosmõjud ettearvamatud. Une võib viia vales kohas paiknev magamisase ja lõrisev koer. Viljasoo peab silmas Raivo rahumeelset Semu. Viljasoo soovitust viia voodi teise tuppa võtab ühetoalise korteri omanik kui head huumorit.

Jõulurahu oodates

“Magada tahaks, kas või ühe öö ilma tablettideta, ja nii et vahepeal ei ärkaks.” See on haige Raivo suurim soov.

Majanaabrist unetu keskealine daam kinnitab, et näiteks Tallinnas sugulaste pool ei ole tal iial magamisega probleeme. “Kui aga meile külalised tulevad, oleme kõik öövalves.”

Hallis talvejopes noorhärra ajab imestusest silmad pärani, kui temalt une ja peavalude kohta küsida. “Püramiid? Mingi pensionäride jama, inimestel on lihtsalt igav. Mõtlevad asju välja, et päeva õhtule saada.”

Elanikud on murega pöördunud majaühistu esimehe poole. Raivo rehmab käega: “Ei saa ka tema midagi teha. Pole ju võimalik mõõta, kuidas see agrepult tegelikult mõjub.”

“Mis te arvate, kas Aru kruvib selle kobadiku laest alla?” küsib valust vaevatud Raivo. Mul ei ole südant talle öelda, et Aru sõnul oleks see täielik absurdsus.

Viljo Viljasoo püramiidi garantiikiri

Mina, Viljo Viljasoo, tehnikateaduse doktor, kinnitan kui topeltraampüramiidide autorina, et nende tipust tulev plussioonne energia ei ulatu üldse, kui ka kahjustava toime kandjana, kolmandal korrusel olevast Tõnu Aru korterist viiendale korrusele ja ei saa põhjustada kellelegi ülevalpool elanikest tervisekahjustavat mõju.

Lugupidamisega Viljo Viljasoo

20.09.2000

Üks küsimus Vigala “püramiidimehele” Ennu Põldmale

Kuidas teie seda Tartu lugu kommenteerite - olete ju öelnud, et tähtsaim nõue on, et püramiidi tipu kohal ei asuks inimeste eluruume?

(Pikk vaikus kõnetraadi teises otsas.) “Päris nii see ka nüüd pole. Vaadake, tookord ma kirjutasin artikli, mis oli mõeldud laiadele massidele. See oli hoiatuseks, et igaüks ei hakkaks torkima. Nagu ma kuulsin, on Viljasoo välja andnud garantiikirja...”

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis