16. augustil teenistusülesannete täitmisel hukkunud Mereväe Miinilaevade Divisjoni tuukrigrupi tuukri Marko Knapsi surma ei põhjustanud terviserike. (Mati Hiis)

Põhja prokuratuur alustas neljapäeval Tallinna lahel hukkunud tuukri Marko Knapsi hukkumise asjus kriminaalmenetlust tööohutusnõuete eiramise paragrahvi järgi, kuna lahang mehe terviseriket ei tuvastanud.

Prokuratuuri pressiesindaja Carol Merzini sõnul alustati menetlust karistusseadustiku paragrahvi tunnustel, mis käsitleb töötervishoiu- ja tööohutusnõuete eiramist, kui sellega on ettevaatamatusest tekitatud inimesele raske tervisekahjustus või põhjustatud inimese surm, kirjutab Postimees.ee.

16. augustil esimese uurimistoiminguga alustatud kriminaalmenetlust otsustati täna jätkata, kuna valminud lahanguakt ei tuvastanud, et mereväetuukri teadvuse kadumise oleks põhjustanud terviserike. Menetluse eesmärk on surmaga lõppenud õnnetuse põhjused välja selgitada.

22aastane Mereväe Miinilaevade Divisjoni tuukrigrupi tuuker Marko Knaps hukkus läinud neljapäeva pärastlõunal Tallinna lahel, pooleteise meremiili kaugusel Kakumäe poolsaare tipust, kus ta valmistas 23 meetri sügavusel merepõhjas ette lennukipommide õhkimist.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis