Ülemiste Rimi Kreeka salat läks rikkis külmiku tõttu hallitama. (Lugeja foto)

Kahetsusväärne lugu hallitust sisaldanud Kreeka salatiga on põhjustatud Ülemiste Rimi salatikülmiku rikkest, teatas Rimi Eesti Food AS.

"Külmiku jahutussüsteem ei pidanud soojade suveilmadega kaasnenud temperatuuritõusule vastu ja ei suutnud kogu ulatuses hoida püsivat temperatuuri nõutava +2 ja +6 kraadi vahel," selgitas Rimi Eesti Food AS turundus- ja kommunikatsioonijuht Andrija Lilleoja. "Rikke avastamise muutis keeruliseks asjaolu, et temperatuur tõusis kuuest kraadist kõrgemale vaid ühes külmiku osas ning hommikul, kui külmikute ja nendes asuvate toodete seisukorda kontrolliti, tundus kõik olevat korras. Ka täna hommikul vaatas Ülemiste kaupluse töötaja üle nii külmiku kui selles asunud salatid, kuid probleeme temperatuuri ja toidu kvaliteedi osas ei täheldanud. Päeva jooksul välistemperatuur tõusis ning defektne külmik ei suutnud kogu ulatuses ühtlaselt jahedat temperatuuri säilitada," rääkis Lilleoja.

"Tänu tähelepanelikule tarbijale avastasid elektrikud külmiku jahutussüsteemi osalise tõrke. Kuna reedel samas külmikus hallitusega avastatud Kreeka salati karbi kaas oli mõlkis ning külmik töötas, arvasime ekslikult, et hallitus tekkis vigastatud pakendi tõttu salatisse ligipääsenud niiskuse tagajärjel," selgitas ta.

Lilleoja lisas, et praeguseks on üle kontrollinud kõik teised Ülemiste kaupluste külmikud ja külmaletid ning rohkem analoogseid probleeme avastatud ei ole. "Paralleelselt kontrollime üle ka kõigi teiste kaupluste külmikud. Seni me rohkem puuduliku võimustasemega külmikuid ja külmlette avastatud ei ole," kinnitas ta.

Vabandame ostja ees.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis