Tallinnas ja Harjumaal rakenduva uue ühistranspordi piletisüsteemiga kaovad paberpiletid, mille asemel tulevad e-piletid. (Aldo Luud)

Tänavu septembris Tallinnas ja Harjumaal rakenduva uue ühistranspordi piletisüsteemiga kaovad paberpiletid, mille asemel tulevad e-piletid.

21. septembrist on lisaks ID-piletile sõidu eest tasumise vahendiks ka kontaktivaba e-pileti kaart, mis Ühendatud Piletid AS-i tegevjuhi Kristjan Konksu sõnul muudab pileti soetamise varasemast mugavamaks. Konks selgitas, et uue piletisüsteemi eeliseks reisijale on e-pileti validaatoris registreerimise kiirus, mis ühistransporti sisenemisel aktiveerib pileti vähem kui 0,3 sekundi jooksul. Teiseks eeliseks on tema sõnul sobivaima piletitoote ostmine - sõitja ei pea teadma peast sõiduhindasid vaid süsteem peab ise arvestust üksikute sõitude osas ja reisijal ei tule ühes päevas rohkem kui päevapileti maksumuse ulatuses sõitude eest tasuda.

Ühistranspordi piletikaardiks sobib nii spetsiaalne e-pileti Ühiskaart kui ka vastava kiibiga varustatud ISIC-kaart või õpilaspilet. Paralleelselt jääb kasutusele ka seni kehtinud ID-pilet, samuti on võimalik osta üksikpileteid sõidukijuhi käest.

Senised sõidutalongid kehtivad kuni 2012. aasta lõpuni.

Lähitulevikus on võimalik lisaks seni väljatöötatud kaartidele sõite registreerida ka pangakaardi või mobiiltelefoni abil. „Uuel aastal on kavas validaatorid ühendada ka MasterCardi arendatava kontaktivaba elektroonilise maksevõrgustikuga PayPass ning spetsiaalsete NFC mobiiltelefonidega, mis muudaksid piletisüsteemi veelgi kasutajasõbralikumaks," ütles Konks.

Tallinna Transpordiameti arenguosakonna projektijuhi Tiit Laiksoo sõnul võimaldab uus piletimüügisüsteem lisaks integreeritusele Harjumaa ühistranspordi ja Tallinn Cardiga sõitude valideerimisega kaasneva teabe abil transpordikorraldajatel modelleerida ühistranspordi kasutajate vajadusi paremini arvestav liinivõrk.

Uue piletimüügisüsteemi online-keskkonnas on võimalik näha reisijate voogusid ning ühistranspordisõiduki graafikust kinnipidamist, mistõttu on võimalik kiiresti reageerida võimalikele probleemidele.

Süsteem on kergesti laiendatav ning võimaldab ka teistel linnadel ja maakondadel sellega liituda.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis