Kuna nutitelefonid sisaldavad tänapäeval väga palju tundliku infot, siis on telefonist ilmajäämine mõnikord korvamatu kaotus kui mitte suisa turvarisk. Photopointi blogi annabki nõu, kuidas on varastatud või kadunud telefoni uuesti kätte saada.

Android operatsioonisüsteemiga telefonide jaoks on nimelt viis väga head rakendust, mis aitavad mobiili üles leida.

Plan B

Plan B on suurepärane rakendus neile, kes pole mõelnud plaan A peale ehk siis pole oma nutifoni installinud ühtegi rakendust, mis telefoni leidmisel abiks oleks. Plan B saad oma telefoni installida ka eemalt, läbi Google Play. Peale installimist saadab Plan B teate su telefoni asukohast sinu Gmaili aadressile.

Android Lost

Android Lost ehk siis Kadunud Android on valminud Plan B-ga samas firmas Lookout Labs. Selle vahega, et see rakendus tuleb telefoni eelnevalt installida. Läbi vastava veebikeskkonna võimaldab see kindlaks määrata telefoni asukoha, lülitada telefoni häirerežiimile ja/või kustutada telefonis oleva informatsiooni, enne kui see võõrastesse kätesse sattununa kahju võiks põhjustada. Samas saab seda rakendust kasutades lugeda arvutist oma SMS-e ning teha muudki kasulikku.
 

Phone Found

See rakendus on loodud ausaid inimesi või rumalaid sulisid silmas pidades. Phone Found näitab isegi lukustatud telefoni korral ekraanil sinu st mõne sinu sõbra, sugulase või muidu lähedase inimese telefoninumbrit (mõistagi pead selle eelnevalt ise sisestama) ning meiliaadressi, et tundmatud isikud võiksid sind teavitada sinu telefoni leidmisest või „leidmisest" ning selle sulle kas niisama või teatava vaevatasu eest tagastada.

Where's My Droid

Where's My Droid võimaldab spetsiaalse SMS-i abil telefonil sisse lülitada alarmi ning ühtlasi näitab Google Maps'il ka telefoni asukoha.

Mobile Defense

Selle rakenduse kasutamiseks tuleb esmalt Ühendriikidesse sõita, kuid rakendus ise on igati märkimisväärne. Esiteks peidab ta ennast hoolikalt võõraste silmade eest, mis kurikavala varganäo hooletuks võib muuta. Samal ajal võid sina Mobile Defense'i veebilehe abil oma armsa nutifoni asukoha fikseerida ning säilitada kontrolli ka telefoni teiste tegevuste üle.

HTC nutitelefon

Boonusvõimaluseks on HTC nutitelefon. HTC telefoni omanikud ei pea nimelt mitte ühtegi rakendust alla laadima. Kui loote veebilehel htcsense.com endale konto ning seote selle oma HTC telefoniga, saate ükskõik mis ajahetkel htcsense veebikeskkonda sisenedes vaadata oma telefoni asukohta, sellele helistada, seda lukku panna või telefonis olevad andmed sootuks kustutada. Saab ka keelata väljuvad kõned ja sõnumid.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Maria Rozbaum
Telefon 51993733
maria.rozbaum@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis