Maksuamet võttis pettuste vähendamiseks tööle 80 uut töötajat

Maksu- ja tolliamet (MTA) tihendab alanud aastal kontrolli maksupettuste üle, selleks võttis amet tööle 70 revidenti ja 10 sissenõudjat.
MAALI, 16:03, 31. jaanuar 2012
riigiametil raha küll-aga lastetoetuseks raha riigil pole.
Mahmud, 16:28, 31. jaanuar 2012
Vaata kuidas valitsus võitleb tööpuudusega. Esmakordselt saab kiita valitsust, aga vist KAPO sai ka lisaraha 40%. Mõisate aeg hakkab tagasi tulema, tuleb ikka pigistada nigu sidrunit.
muhkel, 16:31, 31. jaanuar 2012
Neil võiks palk tulemustest sõltuda.
maksuametnik, 17:27, 31. jaanuar 2012
"...makse on laekunud riigieelarvesse 4,3 miljardit eurot ehk 102 protsenti rohkem kui kavandatud..." See väide on suhteliselt kummaline. Tõenäoliselt taheti siiski öelda, et makse laekus 102% kavandatust ehk 2% rohkem.
vanasõna ütleb:, 18:43, 31. jaanuar 2012
"surm ka ei võta sealt, kus midagi ei ole".
Maxumaxja, 21:42, 31. jaanuar 2012
Lugesin pealkirja ja - no kurat küll ehmusin.Sealt loeb ju välja et maxuametis lausa80 petisest töötajat -need pextaxe minema - ja pettuste vähendamisex võetaxe uued töötajad.Tore aga mix vähendamisex???Kui juurix pettused puha välja ja vallandax kõik ning asendax uutega.Plats puhtax-nagu öeldaxe.
Maksumaksja, 21:27, 1. veebruar 2012
Riigil paistab ikka tõeliselt palju raha olevat. Millega need senised ametnikud siis tegelema hakkavad? Kas uusi kontollima? 80 ametnikku veel juurde,kes kõik tahavad maksjumaksja rahakotist tasu saada. Aga millal suurenesid meil pensionid või millal suurendati lastetoetusi? Ja millal valmis viimane kaasaegne vanadekodu vangalte asemel?
Andke aru, 15:40, 2. veebruar 2012
Kuidas need 70 uusametnikku maksude lõikes jaotatakse (käibemaksupettused, ümbrikupalgad, tulumaksust kõrvalehoidjad jne). Ilmselt ei jaotatagi. Lihtsalt olemasolevate ametnike koormust vähendatakse. Seega sisuliselt tõstetakse ametnike palku ehk vähendatakse töökoormust! Seega bürokraatia võidukäik. Nüüd on ka suuremat hoonet vaja jne! Ehk kuluspiraal kerib end üles ja selleks tuleb meilt jälle enma maksu koguda. Sest maksu saab ikkagi neilt, kes maksavad. Need kes ei maksa, need saab vangi panna ja jällegi on see maksumaksjatele kulu. Kuna nüüd ametnikke rohkem hakatakse ilmselt ka rohkem vangi panema! Rääkimata sellest, milliseks kujuneb olukord psühholoogilisel rindel. Siit lisahaigestumised jne.
Miks aga ei mõeldud progressiivselt? Kaotaks ära üksikisiku tulumaksu! Siis saaks hoopis 2000 inimest lahti lasta. Uut maja poleks vaja! Need 2000 tublit inimest hakkaks ise lisaväärtust looma ehk makse maksma (tänase maksuraha kulutajatena). Riigieelarve ei jääks väiksemaks, sest raha kätte jääv läheks ringlusse. Allesjäävad ametnikud kontsentreeruks käibe ja sotsmaksudele. Ka siin ei oleks eriti palju tööd, kui nende maksude osas töö ümber korraldada. Käibemaks kahepoolselt deklareeritavaks on-lines. Sots ja haigekassa isikupõhiseks (nagu oleks) ja sundkindlustusasutusteks! Riigi ühiskassast tagatakse kõigile baassummad (et mitte ära surra) ja ise kogume enda arvele summasi juurde. Kui miski suur summa isikukontol täis, siis rohkem pole enam vaja maksta. Inimesed (sugulased) võivad ka omavahel üksteis kontorahaga toetada. Siis aga tuleb jälle juurde maksata. Jne, jne.
Seega on võimalusi vägagi palju, kui vaidtahetaks! Keegi võiks ju arvutada, mida selline mudel anda võiks ja kuidas jätkusuutlik oleks. Selleks peaks võtma raha DASA- arvelt. Mitte seda raha raisata mingi mõttetute poliitikute lullilöömise peale, miski idiootliku demokraatia arendamiseks!
Kommenteeri
Olen tutvunud reeglitega ja võtan vastutuse oma sõnade eest

Kreekat ähvardab pangapaanika (4)

Kreeklased võtsid esmaspäevale eelnenud nädala jooksul pankadest välja ligi 700 miljonit eurot, tunnistas finantskrahhi äärel asuva riigi president.

Maakonnalinnade korterite pakkumishinnad jätkavad kukkumist

Eesti elamispindade pakkumishindade dünaamikat kajastav KV.EE indeks näitab, et ajal mil Tallinna ja Tartu korterite pakkumishinnad tõusevad, teevad maakonnalinnade korterite hinnad vähikäiku.

MASENDAV: Eesti hinnatõus on euroala suurim (89)

Euroala riikides oli aprillis hindade kasvutempo kõige suurem Eestis, selgub Eurostati statistikast.

Kreeka andis järjekordse hoobi maailma rahaturgudele (9)

Kreeka poliitiliste jõudude suutmatus kokkuleppida uue valitsuse moodustamises oli erakordselt halb uudis maailma rahaturgudele.

Eluasemelaenude jääk kahaneb kolmandat aastat järjest (3)

Tänavu I kvartalis väljastasid Eesti pangad eluasemelaene 145 miljoni euro väärtuses, mis on 14 protsenti aastatagusest enam. Samas on eluasemelaenude jääk endiselt kahanemas ja seda kolmandat aastat järjest, kirjutas Tõnu Toompark oma blogis.

Kõik on suhteline: Eestis röövib bensiini hind taskust üle kahe korra rohkem kui Soomes (51)

Kui võrrelda bensiini hinda inimeste sissetulekuga, röövib tankimine Eesti elaniku taskust üle kahe korra rohkem raha kui Soomes, ent on veidi taskukohasem kui Lätis ja Leedus.

Kallinenud energiahinnad viivad Eesti firmade taskust 300 miljonit eurot (21)

Audiitorfirma KPMG analüüsi kohaselt lähevad kallinenud energiahinnad Eesti ettevõtetele maksma 300 miljonit eurot.

Leningradi oblasti asekuberner tutvub siinse toidutootmisega (3)

Eestis viibib kolmepäevasel visiidil Leningradi oblasti asekuberner koos äridelegatsiooniga tutvumaks Eesti põllumajanduse ja toidutootmisega

Mitmed II samba fondid muutsid strateegiat

Umbes pooled teise samba pensionifondid on muutnud esimeses kvartalis investeerimisstrateegiat: LHV hakkas tegutsema konservatiivsemalt ning SEB viis liigse raha deposiitidest ja võlakirjadest välja.Tänavu kolme esimese kuuga pani LHV Pensionifond L deposiiti juurde kaheksa miljonit eurot, kasvatades sellega deposiitide osa portfellis neljalt protsendilt 12ni, kirjutas Äripäev.

HIV läheb Eestile maksma sadu miljoneid eurosid (24)

HIV epideemia paneb koorma ka Eesti majandusele ja Praxise hinnangu kohaselt ulatus HIV rahaline kahju aastail 2000-2010 hinnanguliselt 188 miljoni euroni.

Läti langetab Eesti eeskujul makse (9)

"Kui soovime jääda regioonis konkurentsivõimeliseks peame arvestama oma maksupoliitikas ka sellega, mida naabrid teevad," ütles laupäeval Lennart Meri konverentsil osalenud Läti peaminister Valdis Dombrovskis intervjuus Äripäevale.

Abimees internetis: vaata, kui palju kiirlaenud tegelikult maksma lähevad (16)

Sel nädalal avati uus SMS-laene võrdlev veebileht, kust näeb, kui palju taoliste laenude tagasimaksed on. Samuti saab küsida nõu laenuprobleemide korral.

Olli Rehn Tallinnas: eurost loobumine oleks kreeklastele endale palju hullem kui ülejäänud Euroopale (16)

Euroopa Komisjoni rahandusvolinik Olli Rehn rääkis Tallinnal peetaval Lennart Meri konverentsil, et eurotsoon on Kreeka eurost loobumiseks palju paremini valmis kui kaks aastat tagasi.

Eesti majanduskasv hakkab aeglustuma (2)

Ebakindel olukord maailmamajanduses on vähendanud ka Eesti ekspordimahtusid, mistõttu majanduse kasvutempo on hakanud kahanema.

Sampo Pank hakkab kandma Danske Banki nime

Danske Bank Group ühtlustab nimekasutust ning seetõttu muutub ka kontserni kuuluva Sampo Panga nimi.

Euro mõjud: raha justkui "kaoks" rahakotist (52)

Swedbanki Eraisikute Rahaasjade Teabekeskuse ja Eesti Konjunktuuriinstituudi koostöös läbi viidud värske uuringu tulemuste kohaselt on euroraha mõjutanud enam kui poolte eestimaalaste tarbimisharjumusi ja hinnatundlikkust.

Kalleim elamukrunt müüdi Tallinnas miljoni euroga (1)

Tallinnas tehtud kinnisvaratehingute arv kasvas aprillis mullu sama ajaga võrreldes 32,7 ning kogumaksumus 44,2 protsenti, analüüsib Eesti üks suuremaid kinnisvarafirmasid 1Partner Maa-ameti tehingu- ja hinnaülevaadet. Kalleim elamukrunt müüdi aprillis ühe miljoni euroga.

Mis saaks, kui Kreeka saadaks eurotsooni "pikalt"? Lobjakas: korrutage rahareform negatiivselt kümnega (19)

Kolumnist Ahto Lobjakase ja SEB privaatpanganduse strateeg Peeter Koppeli sõnul oleks rahahädas Kreeka senistest kärpekokkulepetest ning eurost loobumisel rängad tagajärjed.

Tere kavatseb koondada üle 100 inimese (3)

Töötukassa kinnitusel on Tere piimatööstus teada andnud, et kavatseb oma üksustes koondada üle saja inimese ning kaugemas tulevikus tootmise Tallinnast ära kolida.

Lihatööstuse juht: Kilk ja Kruuda läksid ahneks (19)

Otepää Lihatööstus Edgari juhi Maie Niidu arvates läksid oma toiduainetetööstusega raskustesse sattunud Rein Kilk ja Oliver Kruuda ahneks ja kasvatasid äri liiga kiiresti.

Ligi: "Majanduslikult oleks absurdne, et sendid blokeeriksid miljardi." (6)

Rahandusminister Jürgen Ligi ütles Riigikohtus peetud sõnavõtus, et Euroopa Stabiilsusmehhanismi (ESM) ja teisi tugistruktuure luuakse põhiseaduslike väärtuste kaitseks, mitte nende ohustamiseks.

Armin Karu müüs miljon Olympicu aktsiat

Olympic EG suuromanikule Armin Karule kuuluv OÜ HansaAsset müüs täna 1,05 ning Jaan Korpusovile kuuluv Hendaya Invest 0,45 miljonit kasiinokompanii Olympic EG aktsiat, teatas ettevõte börsile.

Mure tuleviku pärast: euro kukkus järsult, aktsiaturud languses (31)

Kreeka ja Prantsusmaa valimiste järgne esmaspäeva hommik tõi järsu languse eurole ning murelikkuse aktsiaturgudele.

Leht: Kruuda kärbib Tere tootmist (16)

Rahanappus on sundinud Oliver Kruuda oma ainsas alles jäänud toidutööstuses Tere tegema suuri muudatusi.

PROGNOOS: euroala majandusrisk suureneb (13)

Maailma juhtiva laenukindlustusega tegeleva kontserni Coface prognoosi kohaselt jätkab euroala majandusaktiivsus vähenemist.

Statoili juht: nafta hinnas on palju õhku (3)

Statoili Eesti üksuse juhi Kai Realo sõnul on Lähis-Idas toimuva tõttu hakatud naftaga tegema palju spekulatiivseid tehinguid ning see omakorda on viinud selleni, et hinnas on palju õhku.

Ligi: riik ei saa endale erasektori riske võtta (2)

Rahandusminister Jürgen Ligi rõhutas riskijuhtimise aastakonverentsi avakõnes turumajanduse tähtsust riskihaldamises ning hoiatas riike ülereguleerimise ja erasektori riskide võtmise eest.

Registreeritud töötus vähenes rekordiliselt

Registreeritud töötute arv vähenes lõppeval nädalal rekordiliset 1010 inimese võrra.Registreeritud töötute arv hakkas vähenema kevadel, kus töötute arv kahanes sõltuvalt nädalast mõnekümnest kuni mõnesajani, selgub Töötukassa statistikast.

Euroopa Keskpank jättis taas baasintressi muutmata

Hardo Pajula SEBist lahkumisest: tüdisin ilmarahva ees tantsimisest (2)

Eesti mõjukamaid ja teravamaid majandusanalüütikuid Hardo Pajula ei arva alates aprillist Eesti majanduse käekäigu kohta enam SEB, vaid enda ettevõte Monadero alt.
Saada vihje
6 144 144
vihje@ohtuleht.ee
Õhtuleht ootab oma lugejatelt vihjeid huvipakkuvate või murettekitavate sündmuste või teemade kohta. Vihje saatja võib jääda anonüümseks.
Nimi:
E-mail
Vihje:
Palume saata ainult enda tehtud pilte. Pilti saates kinnitate oma autorlust. Õhtulehel on õigus saadetud fotosid tasuta kasutada oma paber- ja veebiväljaandes ning vajadusel muudel kommertseesmärkidel autoritasu maksmata.
Nimi:
E-mail
Fail:
Pildifaili suurus vähemalt 25 KB ja kuni 2 MB.
Kirjeldus:
Kui näed midagi põnevat, siis võta mobiil ja pildista! Saada pildiga MMS aadressile pilt@ohtuleht.ee. Sõnumi hind on paketipõhine. Palume saata ainult enda tehtud pilte. Pilti saates kinnitate oma autorlust. Õhtulehel on õigus saadetud fotosid tasuta kasutada oma paber- ja veebiväljaandes ning vajadusel muudel kommertseesmärkidel autoritasu maksmata.
Ilm: Rapla
19°
N 17.05
vihm
19°
R 18.05
selge
12°
L 19.05
poolpilves
16°
P 20.05
selge
19°
E 21.05
poolpilves
21°
T 22.05
pilves
22°
K 23.05
poolpilves
22°
N 24.05
selge
20°
R 25.05
selge
22°
Parimad pakkumised